2014 CV Inter-School Primary Open Semi-Final 20141023

Place School                Score
  1   WAVERLEY CC           27.5 
  2   PRESTON PS            25.5 
  3   BALWYN NORTH PS       25   
  4   BANYULE PS            23   
  5   WALES STREET PS       20.5 
  6   CANDLEBARK PS         20   
  7   GREYTHORN PS          18   
  8   LABURNUM PS           17.5 
  9   ST. JOSEPH'S PS       15   
 10   IVANHOE PS            11   
 11   ST JUDE'S PS          5    
 12   ROSANNA PS            4.5  
13-15 TEMPLESTOWE VALLEY PS 4    
      EPPING VIEWS PS       4    
      ST. FRANCIS OF ASISI  4    
 16   ROSANNA GOLF LINKS PS 3    

Individual Standings

Place  Name                     M/F   ACF  School                Score
 1-2   Christopher Lim                1150 Waverley CC           7    
       Cassandra Lim            F     1025 Waverley CC           7    
  3    Ryder Testolin                 278  Banyule PS            6    
 4-6   Thomas Loeu                         Preston PS            5.5  
       Fred Xu                        842  Preston PS            5.5  
       Ari Koutsoubos                 267  Wales Street PS       5.5  
 7-18  Liam Raymond                   283  St Jude's PS          5    
       Steven Li                      491  Waverley CC           5    
       Oneli De Silva           F     642  Balwyn North PS       5    
       Theodore Koutsantonis          568  Preston PS            5    
       Phoebe Fan               F     710  Greythorn PS          5    
       Andrew Ngodinhson                   Balwyn North PS       5    
       Rishov Doloi                        Balwyn North PS       5    
       Panayiota Koutsantonis   F          Preston PS            5    
       Samuel Sutherland                   Laburnum PS           5    
       Kevin Wu                       363  Balwyn North PS       5    
       Harry Loulakis                 240  Wales Street PS       5    
       Billy Hou                           Balwyn North PS       5    
19-28  Andrew Kim                          Balwyn North PS       4.5  
       Oliver Jenkins                 542  Laburnum PS           4.5  
       Christopher Stefanatos         438  Preston PS            4.5  
       Justin Kong                         Waverley CC           4.5  
       Josephine Blazier        F          Candlebark PS         4.5  
       Callista Leong-La        F     638  Balwyn North PS       4.5  
       Jack Martorana                      Preston PS            4.5  
       William Lor                         Banyule PS            4.5  
       Bailey Gandolfo                     Candlebark PS         4.5  
       Sophie Chang             F          Banyule PS            4.5  
29-48  Hamish Kemp                         Preston PS            4    
       Morgan Gandolfo          F          Candlebark PS         4    
       Fraser Harris                       Banyule PS            4    
       Constantine Koutsantonis F          Preston PS            4    
       Jack Armstrong                      St. Joseph's PS       4    
       Bradley Shears                 383  Wales Street PS       4    
       Ian Wong                       368  Templestowe Valley PS 4    
       Dion Fernando                       St. Francis of Asisi  4    
       Joshua Tan                          Waverley CC           4    
       Jennifer Ou              F          Banyule PS            4    
       Aryaman Bhardwaj                    Balwyn North PS       4    
       Harry Tautkus                       Candlebark PS         4    
       Mitchell Zhong                      Preston PS            4    
       Ben Court                           Banyule PS            4    
       Fiona Lim                F          Balwyn North PS       4    
       Callum Corbett                      Banyule PS            4    
       Karthik Roopalal                    Epping Views PS       4    
       Pasandul De Silva              488  Balwyn North PS       4    
       James Pinder                        St. Joseph's PS       4    
       Henry Law                           Balwyn North PS       4    
49-53  Susan Duong              F          Balwyn North PS       3.5  
       Wendy Xu                 F          Greythorn PS          3.5  
       Kovida De Silva                     Balwyn North PS       3.5  
       Joanne Lau               F     240  Greythorn PS          3.5  
       Nicholas Miloi                      Banyule PS            3.5  
54-78  Chris Anastasiou               249  Wales Street PS       3    
       William Loeu                        Preston PS            3    
       Vincent Loeu                        Preston PS            3    
       Martin Tucker                       Candlebark PS         3    
       Liam McConnell                      Ivanhoe PS            3    
       Fergus Connor                       Candlebark PS         3    
       Lachlan Merory                      Rosanna Golf Links PS 3    
       Carlvince Tan                       Greythorn PS          3    
       Brayden Chau                        Balwyn North PS       3    
       Kieren Ng                           Candlebark PS         3    
       Aaron Kelly                         Ivanhoe PS            3    
       Thomas Larkin                       Ivanhoe PS            3    
       Ilario Sellitto                     Candlebark PS         3    
       Luca Thornton                       Wales Street PS       3    
       Justin Leung                        Greythorn PS          3    
       Miriam Mitchell          F          Candlebark PS         3    
       Brandon Leung                       Balwyn North PS       3    
       Lugh Brazil                         Candlebark PS         3    
       Martin Nguyen                       Laburnum PS           3    
       Daniel Gigliotti                    Banyule PS            3    
       Oscar Twaits                        Candlebark PS         3    
       Eric Li                             Greythorn PS          3    
       Liam Kikidopoulos                   Preston PS            3    
       Isabella Court           F          Banyule PS            3    
       Jerome Michaux                 100  Laburnum PS           3    
79-83  Adele Henger             F          St. Joseph's PS       2.5  
       Dakshitha Ediriweera                Rosanna PS            2.5  
       Andrea Kew               F          Greythorn PS          2.5  
       Orietta Fitzsimmons      F          St. Joseph's PS       2.5  
       Lewis Tan                           Wales Street PS       2.5  
84-95  Max Tucker                          Candlebark PS         2    
       Ben Zhang                           Greythorn PS          2    
       Avjay Bhar                          Ivanhoe PS            2    
       Oliver Tyers                        Wales Street PS       2    
       Ben Armstrong                       St. Joseph's PS       2    
       Thehan Pothuhera                    Rosanna PS            2    
       Thomas Haslam                       St. Joseph's PS       2    
       Jules Robinson                      Wales Street PS       2    
       Amaya Nitschke           F          Candlebark PS         2    
       Lily Flynn               F          Candlebark PS         2    
       Chris Eggleston                     Laburnum PS           2    
       Zara Trikojus            F          Candlebark PS         2    
96-97  Ken Saw                             Greythorn PS          1.5  
       MaryAnne Dumitrache      F          Greythorn PS          1.5  
98-100 Max Lucattini                       Preston PS            1    
       Matthew Arthur                      Preston PS            1    
       Selina Yang              F          Banyule PS            1    
 101   Roy Li                              Banyule PS            0.5  


Crosstable

No  Name                     ACF  Total   1     2     3     4     5     6     7  
1   Christopher Lim          1150 7      63:W  31:W  54:W   7:W   4:W  11:W  16:W
2   Cassandra Lim            1025 7      92:W  26:W  62:W  30:W  10:W   5:W   7:W
3   Ryder Testolin           278  6      85:W  57:W  55:W   5:D   8:D   9:W  13:W
4   Thomas Loeu                   5.5    48:W   6:W  35:W   9:W   1:L   8:D  22:W
5   Fred Xu                  842  5.5    66:W  38:W  39:W   3:D  20:W   2:L  19:W
6   Ari Koutsoubos           267  5.5    86:W   4:L  68:W  50:W  29:W  10:W   8:D
7   Liam Raymond             283  5      50:W  14:W  56:W   1:L  15:W  33:W   2:L
8   Steven Li                491  5      97:W  27:W  19:W  20:D   3:D   4:D   6:D
9   Oneli De Silva           642  5      95:W  23:W  42:W   4:L  38:W   3:L  21:W
10  Theodore Koutsantonis    568  5      84:W  59:W  49:W  12:W   2:L   6:L  31:W
11  Phoebe Fan               710  5      40:L  53:W  45:W  42:W  12:W   1:L  29:W
12  Andrew Ngodinhson             5      98:W  37:W  21:W  10:L  11:L  55:W  32:W
13  Rishov Doloi                  5      29:W  33:W  20:L  60:W  56:W  34:W   3:L
14  Panayiota Koutsantonis        5      18:W   7:L  43:L  71:W  73:W  62:W  35:W
15  Samuel Sutherland             5      51:L  44:W  77:W  54:W   7:L  39:W  34:W
16  Kevin Wu                 363  5      61:L  85:W  81:W  40:W  30:W  32:W   1:L
17  Harry Loulakis           240  5      58:L  64:W  61:W  32:L  57:W  30:W  36:W
18  Billy Hou                     5      14:L  96:W  29:L  86:W  60:W  63:W  33:W
19  Andrew Kim                    4.5    32:W  80:W   8:L  37:W  36:W  21:D   5:L
20  Oliver Jenkins           542  4.5    74:W  71:W  13:W   8:D   5:L  22:L  37:W
21  Christopher Stefanatos   438  4.5    68:W  45:W  12:L  59:W  27:W  19:D   9:L
22  Justin Kong                   4.5    30:L   0:W  69:W  49:D  25:W  20:W   4:L
23  Josephine Blazier             4.5    47:W   9:L  36:L  72:W  41:W  54:W  24:D
24  Callista Leong-La        638  4.5    57:L  75:W  28:W  31:L  66:W  26:W  23:D
25  Jack Martorana                4.5    28:L  92:W  26:D  53:W  22:L  50:W  52:W
26  William Lor                   4.5    88:W   2:L  25:D  79:W  49:W  24:L  54:W
27  Bailey Gandolfo               4.5    87:W   8:L  90:W  35:W  21:L  52:D  51:W
28  Sophie Chang                  4.5    25:W  79:D  24:L  83:W  33:L  82:W  49:W
29  Hamish Kemp                   4      13:L 100:W  18:W  52:W   6:L  43:W  11:L
30  Morgan Gandolfo               4      22:W  46:W  34:W   2:L  16:L  17:L  56:W
31  Fraser Harris                 4      36:W   1:L  41:W  24:W  34:L  46:W  10:L
32  Constantine Koutsantonis      4      19:L  93:W  73:W  17:W  39:W  16:L  12:L
33  Jack Armstrong                4     101:W  13:L  57:W  43:W  28:W   7:L  18:L
34  Bradley Shears           383  4      75:W  40:W  30:L  58:W  31:W  13:L  15:L
35  Ian Wong                 368  4      96:W  65:W   4:L  27:L  45:W  38:W  14:L
36  Dion Fernando                 4      31:L  63:W  23:W  51:W  19:L  70:W  17:L
37  Joshua Tan                    4      69:W  12:L  84:W  19:L  59:W  44:W  20:L
38  Jennifer Ou                   4      90:W   5:L  80:W  46:W   9:L  35:L  55:W
39  Aryaman Bhardwaj              4      94:W  58:W   5:L  55:W  32:L  15:L  66:W
40  Harry Tautkus                 4      11:W  34:L  89:W  16:L  54:L  67:W  70:W
41  Mitchell Zhong                4      44:W  49:L  31:L  69:W  23:L  84:W  59:W
42  Ben Court                     4      60:W  67:W   9:L  11:L  55:L  65:W  58:W
43  Fiona Lim                     4      56:L  86:W  14:W  33:L  67:W  29:L  64:W
44  Callum Corbett                4      41:L  15:L  85:W  61:W  58:W  37:L  57:W
45  Karthik Roopalal              4       0:W  21:L  11:L  87:W  35:L  90:W  62:W
46  Pasandul De Silva        488  4      81:W  30:L  79:W  38:L  84:W  31:L  63:W
47  James Pinder                  4      23:L  84:L  74:L   0:W  81:W  68:W  69:W
48  Henry Law                     4       4:L  50:L  97:W  64:L  85:W  61:W  75:W
49  Susan Duong                   3.5    76:W  41:W  10:L  22:D  26:L  53:W  28:L
50  Wendy Xu                      3.5     7:L  48:W  78:W   6:L  51:D  25:L  82:W
51  Kovida De Silva               3.5    15:W  55:L  65:W  36:L  50:D  56:W  27:L
52  Joanne Lau               240  3.5    65:L  82:W  99:W  29:L  64:W  27:D  25:L
53  Nicholas Miloi                3.5    82:D  11:L  67:W  25:L  79:W  49:L  72:W
54  Chris Anastasiou         249  3      64:W  61:W   1:L  15:L  40:W  23:L  26:L
55  William Loeu                  3      70:W  51:W   3:L  39:L  42:W  12:L  38:L
56  Vincent Loeu                  3      43:W  78:W   7:L  62:W  13:L  51:L  30:L
57  Martin Tucker                 3      24:W   3:L  33:L  91:W  17:L  89:W  44:L
58  Liam McConnell                3      17:W  39:L  70:W  34:L  44:L  71:W  42:L
59  Fergus Connor                 3      83:W  10:L  88:W  21:L  37:L  76:W  41:L
60  Lachlan Merory                3      42:L  74:W  71:W  13:L  18:L  66:L  93:W
61  Carlvince Tan                 3      16:W  54:L  17:L  44:L  91:W  48:L  90:W
62  Brayden Chau                  3      72:W  89:W   2:L  56:L  68:W  14:L  45:L
63  Kieren Ng                     3       1:L  36:L  94:W  80:W  88:W  18:L  46:L
64  Aaron Kelly                   3      54:L  17:L  93:W  48:W  52:L  73:W  43:L
65  Thomas Larkin                 3      52:W  35:L  51:L  77:W  70:L  42:L  92:W
66  Ilario Sellitto               3       5:L  88:L  76:W  89:W  24:L  60:W  39:L
67  Luca Thornton                 3      93:W  42:L  53:L  74:W  43:L  40:L  97:W
68  Justin Leung                  3      21:L  87:W   6:L  78:W  62:L  47:L  88:W
69  Miriam Mitchell               3      37:L  98:W  22:L  41:L  80:W  88:W  47:L
70  Brandon Leung                 3      55:L  94:W  58:L  81:W  65:W  36:L  40:L
71  Lugh Brazil                   3      91:W  20:L  60:L  14:L  86:W  58:L  89:W
72  Martin Nguyen                 3      62:L  73:L  92:W  23:L  77:W  93:W  53:L
73  Daniel Gigliotti              3      89:L  72:W  32:L  99:W  14:L  64:L  79:W
74  Oscar Twaits                  3      20:L  60:L  47:W  67:L  76:L  96:W  91:W
75  Eric Li                       3      34:L  24:L  91:L  98:W  87:W  78:W  48:L
76  Liam Kikidopoulos             3      49:L  77:L  66:L  92:W  74:W  59:L  84:W
77  Isabella Court                3      80:L  76:W  15:L  65:L  72:L  99:W  94:W
78  Jerome Michaux           100  3      99:W  56:L  50:L  68:L  83:W  75:L  86:W
79  Adele Henger                  2.5   100:W  28:D  46:L  26:L  53:L  83:W  73:L
80  Dakshitha Ediriweera          2.5    77:W  19:L  38:L  63:L  69:L  95:W  81:D
81  Andrea Kew                    2.5    46:L  91:W  16:L  70:L  47:L  87:W  80:D
82  Orietta Fitzsimmons           2.5    53:D  52:L  83:L  96:W  97:W  28:L  50:L
83  Lewis Tan                     2.5    59:L  97:D  82:W  28:L  78:L  79:L 100:W
84  Max Tucker                    2      10:L  47:W  37:L  90:W  46:L  41:L  76:L
85  Ben Zhang                     2       3:L  16:L  44:L 100:W  48:L  91:L  98:W
86  Avjay Bhar                    2       6:L  43:L 100:W  18:L  71:L 101:W  78:L
87  Oliver Tyers                  2      27:L  68:L   0:W  45:L  75:L  81:L 101:W
88  Ben Armstrong                 2      26:L  66:W  59:L  95:W  63:L  69:L  68:L
89  Thehan Pothuhera              2      73:W  62:L  40:L  66:L  95:W  57:L  71:L
90  Thomas Haslam                 2      38:L  95:W  27:L  84:L  96:W  45:L  61:L
91  Jules Robinson                2      71:L  81:L  75:W  57:L  61:L  85:W  74:L
92  Amaya Nitschke                2       2:L  25:L  72:L  76:L 101:W  98:W  65:L
93  Lily Flynn                    2      67:L  32:L  64:L  94:W  99:W  72:L  60:L
94  Chris Eggleston               2      39:L  70:L  63:L  93:L 100:W  97:W  77:L
95  Zara Trikojus                 2       9:L  90:L  98:W  88:L  89:L  80:L  99:W
96  Ken Saw                       1.5    35:L  18:L 101:D  82:L  90:L  74:L   0:W
97  MaryAnne Dumitrache           1.5     8:L  83:D  48:L 101:W  82:L  94:L  67:L
98  Max Lucattini                 1      12:L  69:L  95:L  75:L   0:W  92:L  85:L
99  Matthew Arthur                1      78:L 101:W  52:L  73:L  93:L  77:L  95:L
100 Selina Yang                   1      79:L  29:L  86:L  85:L  94:L   0:W  83:L
101 Roy Li                        .5     33:L  99:L  96:D  97:L  92:L  86:L  87:L

Comments