2014 CV Inter-School Primary Open Semi-Final 20141024

Place School                    Score
  1   MOUNT VIEW PS             31   
  2   ST ANDREWS CC             26.5 
  3   VIEWBANK PS               20.5 
  4   GREAT RYRIE PS            20   
 5-6  GLENDALL PS               18.5 
      LOWER PLENTY PS           18.5 
  7   MONT ALBERT PS            17.5 
 8-9  THE KNOX SCHOOL           16   
      GOOD SHEPHERD LUTHERAN PS 16   
 10   CLARINDA PS               14.5 
 11   ST. MARTIN OF TOURS PS    14   
 12   MONTMORENCY SOUTH PS      12.5 
 13   FINTONA GIRLS             9    
14-15 MOUNT EVELYN PS           8.5  
      CROYDON HILLS PS          8.5  
16-17 THE BASIN PS              5.5  
      RESEARCH PS               5.5  
18-19 LIVINGSTONE PS            5    
      HEALESVILLE PS            5    
 20   CAMELOT RISE PS           4    
 21   KANGAROO GROUND PS        3.5  

Individual

 Place  Name                      M/F   ACF  Club                      Score
  1-2   Leon Chen                       1155 Mount View PS             7    
        Luis Chan                       1618 Mount View PS             7    
  3-4   Michael Jiang                   640  St Andrews CC             6    
        Alex Fan                        786  Mount View PS             6    
  5-7   Bowen Lai                            Mount View PS             5.5  
        Samuel Tie                      763  St Andrews CC             5.5  
        Dennis Gu                       476  Mount View PS             5.5  
 8-20   Tejas Datar                          Mount View PS             5    
        Zachary Phung                        Mount View PS             5    
        Ryan Patnaikuni                 819  The Knox School           5    
        Jay Patnaikuni                  530  The Knox School           5    
        Carly Atkinson            F     766  Fintona Girls             5    
        Emily Lin                 F     1056 St Andrews CC             5    
        Chao Shien Cheng          F     583  Glendall PS               5    
        Rachel Woon               F     411  St Andrews CC             5    
        Renee Fan                 F     359  St Andrews CC             5    
        Calvin Foo                      679  Mount View PS             5    
        Jimmy Deng                      422  Mount View PS             5    
        Jaimee Renshaw            F     614  Livingstone PS            5    
        Shaw Gale                            Viewbank PS               5    
 21-26  Sam Chadraraj                        St Andrews CC             4.5  
        Alex Cole                            Montmorency South PS      4.5  
        Mahen Kahatapitiya              367  Glendall PS               4.5  
        Jordan Armstrong                100  Great Ryrie PS            4.5  
        Andrew Graham                        Mont Albert PS            4.5  
        Jaye Ng                         193  Mount View PS             4.5  
 27-47  Samuel Rhodes                   108  Great Ryrie PS            4    
        Mitchell Fleskens                    Viewbank PS               4    
        Aadarsh Madhavan                     Glendall PS               4    
        David Xiang                          Mount View PS             4    
        James Ware                           Lower Plenty PS           4    
        Daniel Zhou                          Viewbank PS               4    
        Nicholas Wu                          St Andrews CC             4    
        Thomas Van Zyl Smit             131  Viewbank PS               4    
        Paula Chen                F     756  Camelot Rise PS           4    
        Elijah Ferguson                      St Andrews CC             4    
        Anya Latti                F          Fintona Girls             4    
        Ding Ding Chen                       Mount View PS             4    
        Jack Wilson                          Lower Plenty PS           4    
        Andrew Parer                         Clarinda PS               4    
        Daniel Duong                         Mount View PS             4    
        Ethan Mulligan                       Great Ryrie PS            4    
        Luca Di Virgilio                     Lower Plenty PS           4    
        Jacob Henry                          Great Ryrie PS            4    
        Shannon Heng              F          Mont Albert PS            4    
        Tyson Nicholls                       Good Shepherd Lutheran PS 4    
        Bryan Chin                           St Andrews CC             4    
 48-60  Clare Konstanty           F          Clarinda PS               3.5  
        Tommy Selwyn                         Viewbank PS               3.5  
        Yang Yang Ni                         Good Shepherd Lutheran PS 3.5  
        Thomas Jackson                       Great Ryrie PS            3.5  
        Ewen Wang                            Mount View PS             3.5  
        Eleanor Jones             F          St. Martin of Tours PS    3.5  
        Daniel Martin                        The Basin PS              3.5  
        Glenn Bunyamin                       Mount View PS             3.5  
        Duncan Birt                     318  Great Ryrie PS            3.5  
        Tommy Mao                            Mont Albert PS            3.5  
        Mark Laurie                          Lower Plenty PS           3.5  
        Coby Smith                           Mount Evelyn PS           3.5  
        Emmanuel Cheung                      Good Shepherd Lutheran PS 3.5  
 61-79  Dylan Patnaikuni                203  The Knox School           3    
        Christopher Fox                      Good Shepherd Lutheran PS 3    
        Joshua Danopoulos                    The Knox School           3    
        Chengyun Xu                          Croydon Hills PS          3    
        Philip Wang                          Mont Albert PS            3    
        Hayden Guest                         Research PS               3    
        Raketh Kodikara                      Glendall PS               3    
        Aidan Colfer                         St. Martin of Tours PS    3    
        Matthew Stalder                      Viewbank PS               3    
        Maxim Iliev                          Viewbank PS               3    
        Oscar Brazzale                       St. Martin of Tours PS    3    
        Steven Gruevski                      Clarinda PS               3    
        Janelle Logan             F          Lower Plenty PS           3    
        Harrison Low                         Croydon Hills PS          3    
        Xavier Goodwin                       Healesville PS            3    
        Jordan White                         Montmorency South PS      3    
        Jarrod Wills                         Viewbank PS               3    
        Alex Tyzack                          Montmorency South PS      3    
        Parker Burns                         Lower Plenty PS           3    
 80-86  Kathy Li                  F          Lower Plenty PS           2.5  
        Emma Combridge            F          Mont Albert PS            2.5  
        Roy Charles Rheeder                  Croydon Hills PS          2.5  
        James Rech                           St. Martin of Tours PS    2.5  
        Jasmine Russell           F          Clarinda PS               2.5  
        Yota Nakamura                        Research PS               2.5  
        Cameron Andrew                       Lower Plenty PS           2.5  
 87-98  Riley Mudge                          Montmorency South PS      2    
        Jared Eastham                        Mount Evelyn PS           2    
        Benjamin Berthelsen                  St. Martin of Tours PS    2    
        Robbie Chettle                       The Basin PS              2    
        Mitchell Davis                       Good Shepherd Lutheran PS 2    
        Georgia Dwyer             F          Lower Plenty PS           2    
        William Lowden                       Good Shepherd Lutheran PS 2    
        Dinuli Shavindra Molagoda F          Glendall PS               2    
        Georgia Petrov            F          Mount Evelyn PS           2    
        Bronte Price              F          Healesville PS            2    
        Daniel Johnston                      Kangaroo Ground PS        2    
        Jamie Tax                            Viewbank PS               2    
99-101  Rhys Patuwaiua                       Clarinda PS               1.5  
        Henry Cheng                          Clarinda PS               1.5  
        Cody Bradley                         Kangaroo Ground PS        1.5  
102-105 Bailey Morris                        Mount Evelyn PS           1    
        Emmy Forsberg             F          Mont Albert PS            1    
        Charlie Burr                         Good Shepherd Lutheran PS 1    
        Logan Batchelor                      Good Shepherd Lutheran PS 1    
  106   Matthew Thompson                     Croydon Hills PS          0    

Crosstable

No  Name                    ACF  Total   1     2     3     4     5     6     7  
1   Leon Chen               1155 7      58:W  50:W  27:W  13:W  21:W  19:W  11:W
2   Luis Chan               1618 7      92:W  86:W  61:W  16:W   3:W  10:W  12:W
3   Michael Jiang            640 6      45:W  71:W  62:W   5:W   2:L   8:W  17:W
4   Alex Fan                 786 6      31:L  99:W  87:W  67:W  34:W  21:W  27:W
5   Bowen Lai                    5.5    82:W  35:W  15:W   3:L  14:W  48:W   6:D
6   Samuel Tie               763 5.5    81:W  41:W   9:L  31:W  40:W  18:W   5:D
7   Dennis Gu                476 5.5    87:W  33:W  49:D  23:W  13:W  11:L  29:W
8   Tejas Datar                  5      24:W  12:W  14:W  10:L  15:W   3:L  35:W
9   Zachary Phung                5     106:W  19:W   6:W  49:W  10:W  12:L  15:L
10  Ryan Patnaikuni          819 5      73:W  44:W  26:W   8:W   9:L   2:L  30:W
11  Jay Patnaikuni           530 5      22:W  30:W  21:L  68:W  33:W   7:W   1:L
12  Carly Atkinson           766 5      39:W   8:L 102:W  29:W  27:W   9:W   2:L
13  Emily Lin               1056 5      80:W  31:W  34:W   1:L   7:L  51:W  38:W
14  Chao Shien Cheng         583 5      65:W  47:W   8:L  36:W   5:L  52:W  33:W
15  Rachel Woon              411 5      76:W  53:W   5:L  65:W   8:L  39:W   9:W
16  Renee Fan                359 5     102:W  90:W  32:W   2:L  20:W  17:L  28:W
17  Calvin Foo               679 5      25:W  21:L  89:W  88:W  37:W  16:W   3:L
18  Jimmy Deng               422 5      78:W  36:W  28:W  21:L  63:W   6:L  32:W
19  Jaimee Renshaw           614 5      57:W   9:L  78:W  66:W  62:W   1:L  34:W
20  Shaw Gale                    5      75:W  61:L  25:W  24:W  16:L  62:W  48:W
21  Sam Chadraraj                4.5    29:W  17:W  11:W  18:W   1:L   4:L  23:D
22  Alex Cole                    4.5    11:L  29:L  60:W  72:W  61:W  24:D  50:W
23  Mahen Kahatapitiya       367 4.5    88:W  89:D  48:W   7:L  32:W  30:D  21:D
24  Jordan Armstrong         100 4.5     8:L  84:W  85:W  20:L  88:W  22:D  49:W
25  Andrew Graham                4.5    17:L 106:W  20:L  90:W  77:W  26:D  56:W
26  Jaye Ng                  193 4.5    66:W  70:W  10:L  63:L  87:W  25:D  53:W
27  Samuel Rhodes            108 4      38:W  69:W   1:L  28:W  12:L  36:W   4:L
28  Mitchell Fleskens            4      42:W  56:W  18:L  27:L  31:W  37:W  16:L
29  Aadarsh Madhavan             4      21:L  22:W  41:W  12:L  66:W  68:W   7:L
30  David Xiang                  4      37:W  11:L  50:D  74:W  58:W  23:D  10:L
31  James Ware                   4       4:W  13:L  90:W   6:L  28:L  71:W  77:W
32  Daniel Zhou                  4      43:W 100:W  16:L  64:W  23:L  46:W  18:L
33  Nicholas Wu                  4     104:W   7:L  51:W  61:W  11:L  40:W  14:L
34  Thomas Van Zyl Smit      131 4      55:W  63:W  13:L  71:W   4:L  65:W  19:L
35  Paula Chen               756 4     103:W   5:L  59:W  62:L  49:W  43:W   8:L
36  Elijah Ferguson              4     105:W  18:L  42:W  14:L  75:W  27:L  74:W
37  Anya Latti                   4      30:L  57:W  38:W  69:W  17:L  28:L  65:W
38  Ding Ding Chen               4      27:L  96:W  37:L  42:W  67:W  64:W  13:L
39  Jack Wilson                  4      12:L  94:W  63:L  54:W  70:W  15:L  61:W
40  Andrew Parer                 4       0:D  82:W  64:D  70:W   6:L  33:L  52:W
41  Daniel Duong                 4      74:W   6:L  29:L  73:W  46:L  91:W  67:W
42  Ethan Mulligan               4      28:L  95:W  36:L  38:L  76:W  66:W  70:W
43  Luca Di Virgilio             4      32:L  55:D  72:D  85:W  71:W  35:L  69:W
44  Jacob Henry                  4      54:W  10:L  66:L  78:W  68:L  89:W  63:W
45  Shannon Heng                 4       3:L  91:W  69:L  46:L  93:W  72:W  64:W
46  Tyson Nicholls               4      90:L  87:L  95:W  45:W  41:W  32:L  68:W
47  Bryan Chin                   4      94:W  14:L  67:L  92:W  51:L  75:W  62:W
48  Clare Konstanty              3.5     0:D  52:W  23:L  55:W  53:W   5:L  20:L
49  Tommy Selwyn                 3.5   101:W  67:W   7:D   9:L  35:L  80:W  24:L
50  Yang Yang Ni                 3.5    83:W   1:L  30:D  81:W  52:L  57:W  22:L
51  Thomas Jackson               3.5    63:L  76:W  33:L 102:W  47:W  13:L  54:D
52  Ewen Wang                    3.5    64:D  48:L  94:W  80:W  50:W  14:L  40:L
53  Eleanor Jones                3.5    93:W  15:L  80:D 104:W  48:L  58:W  26:L
54  Daniel Martin                3.5    44:L  73:L  96:W  39:L  97:W  79:W  51:D
55  Glenn Bunyamin               3.5    34:L  43:D  99:W  48:L  82:W  61:L  80:W
56  Duncan Birt              318 3.5    95:W  28:L  88:L  57:D  81:W  63:W  25:L
57  Tommy Mao                    3.5    19:L  37:L 105:W  56:D  99:W  50:L  84:W
58  Mark Laurie                  3.5     1:L  83:D 100:W  89:W  30:L  53:L  81:W
59  Coby Smith                   3.5    61:L 101:W  35:L  86:W  64:L  60:D  82:W
60  Emmanuel Cheung              3.5    89:L  88:L  22:L  95:W 103:W  59:D  83:W
61  Dylan Patnaikuni         203 3      59:W  20:W   2:L  33:L  22:L  55:W  39:L
62  Christopher Fox              3      68:W  77:W   3:L  35:W  19:L  20:L  47:L
63  Joshua Danopoulos            3      51:W  34:L  39:W  26:W  18:L  56:L  44:L
64  Chengyun Xu                  3      52:D  72:W  40:D  32:L  59:W  38:L  45:L
65  Philip Wang                  3      14:L  93:W  77:W  15:L  69:W  34:L  37:L
66  Hayden Guest                 3      26:L  97:W  44:W  19:L  29:L  42:L  96:W
67  Raketh Kodikara              3      85:W  49:L  47:W   4:L  38:L  88:W  41:L
68  Aidan Colfer                 3      62:L  79:W  73:W  11:L  44:W  29:L  46:L
69  Matthew Stalder              3      97:W  27:L  45:W  37:L  65:L  96:W  43:L
70  Maxim Iliev                  3      96:W  26:L 103:W  40:L  39:L  73:W  42:L
71  Oscar Brazzale               3      91:W   3:L  86:W  34:L  43:L  31:L  92:W
72  Steven Gruevski              3       0:D  64:L  43:D  22:L  92:W  45:L  87:W
73  Janelle Logan                3      10:L  54:W  68:L  41:L 104:W  70:L  98:W
74  Harrison Low                 3      41:L  81:D  83:W  30:L  89:D  87:W  36:L
75  Xavier Goodwin               3      20:L 102:L  98:W  76:W  36:L  47:L  88:W
76  Jordan White                 3      15:L  51:L  93:W  75:L  42:L  97:W  91:W
77  Jarrod Wills                 3      79:W  62:L  65:L 103:W  25:L  99:W  31:L
78  Alex Tyzack                  3      18:L 105:W  19:L  44:L  91:L 104:W  93:W
79  Parker Burns                 3      77:L  68:L  91:L 105:W  90:W  54:L  89:W
80  Kathy Li                     2.5    13:L  98:W  53:D  52:L  83:W  49:L  55:L
81  Emma Combridge               2.5     6:L  74:D  84:W  50:L  56:L 100:W  58:L
82  Roy Charles Rheeder          2.5     5:L  40:L 101:D 100:W  55:L  85:W  59:L
83  James Rech                   2.5    50:L  58:D  74:L  84:W  80:L  94:W  60:L
84  Jasmine Russell              2.5     0:D  24:L  81:L  83:L 106:W  86:W  57:L
85  Yota Nakamura                2.5    67:L  92:W  24:L  43:L  86:D  82:L 101:W
86  Cameron Andrew               2.5    98:W   2:L  71:L  59:L  85:D  84:L 100:W
87  Riley Mudge                  2       7:L  46:W   4:L  91:W  26:L  74:L  72:L
88  Jared Eastham                2      23:L  60:W  56:W  17:L  24:L  67:L  75:L
89  Benjamin Berthelsen          2      60:W  23:D  17:L  58:L  74:D  44:L  79:L
90  Robbie Chettle               2      46:W  16:L  31:L  25:L  79:L  92:L 103:W
91  Mitchell Davis               2      71:L  45:L  79:W  87:L  78:W  41:L  76:L
92  Georgia Dwyer                2       2:L  85:L 106:W  47:L  72:L  90:W  71:L
93  William Lowden               2      53:L  65:L  76:L  98:W  45:L 102:W  78:L
94  Dinuli Shavindra Molagoda    2      47:L  39:L  52:L  97:L  95:W  83:L 102:W
95  Georgia Petrov               2      56:L  42:L  46:L  60:L  94:L 106:W 104:W
96  Bronte Price                 2      70:L  38:L  54:L 106:W 102:W  69:L  66:L
97  Daniel Johnston              2      69:L  66:L 104:L  94:W  54:L  76:L  99:W
98  Jamie Tax                    2      86:L  80:L  75:L  93:L 105:W 103:W  73:L
99  Rhys Patuwaiua               1.5     0:D   4:L  55:L 101:W  57:L  77:L  97:L
100 Henry Cheng                  1.5     0:D  32:L  58:L  82:L 101:W  81:L  86:L
101 Cody Bradley                 1.5    49:L  59:L  82:D  99:L 100:L 105:W  85:L
102 Bailey Morris                1      16:L  75:W  12:L  51:L  96:L  93:L  94:L
103 Emmy Forsberg                1      35:L 104:W  70:L  77:L  60:L  98:L  90:L
104 Charlie Burr                 1      33:L 103:L  97:W  53:L  73:L  78:L  95:L
105 Logan Batchelor              1      36:L  78:L  57:L  79:L  98:L 101:L 106:W
106 Matthew Thompson             0       9:L  25:L  92:L  96:L  84:L  95:L 105:L


Comments